image/svg+xml

DiscoFox

Intruktorzy: Justyna i Wojtek

Przede wszystkim, DiscoFox to taniec, który został przywieziony przez Europejczyków w latach 70, był wtedy nazywany ,,Hustle”.

Jednak nazwa została później zmieniona na obecną - DiscoFox. „Disco” ze względu na muzykę i „Fox” ze względu na jego rozliczenie: slow, slow, quick, quick. W niektórych krajach znany jest pod nazwą „DiscoSwing”.

DiscoFox to mieszanka różnych elementów z innych tańców. Kroki i postawa taneczna są bardzo podobne do tych z Foxtrota oraz Quickstepa. Swoboda improwizacji czerpana jest z West Coast Swing, natomiast technika pochodzi z tańców latynoamerykańskich. Figury akrobatyczne można znaleźć zarówno w Rock and Rollu, jak i Boogie Woogie. Figury, w których tańczą wokół siebie mężczyźni i kobiety, wywodzą się natomiast z samby.

DiscoFox to obecnie najbardziej użytkowy taniec.

Świetnie sprawdza się na weselach, dancingach, dyskotekach, studniówkach czy sylwestrach. Można go zatańczyć do każdej muzyki (nie licząc metrum ¾). DiscoFox jest tańcem liniowym, co daje więcej miejsca na parkiecie. Jest przeznaczony dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Taniec ten tańczony jest również na turniejach, w parze i osobno (Jack and Jill), w Polsce, ale również zagranicą. Zawody te najbardziej popularne są w Niemczech i Rosji.

Para tańcząca Discofox