Romeo Steph oraz Kasia Moric, poprowadzili warsztaty Urban Kiz & Tarraxo w naszym studio

Urban Kiz - Romeo Steph i Kasia Moric w Baila Studio Tańca - Tarnów

Wyjątkowi Goście w Tarnowie! Kasia Moric, oraz Roméo Steph to tancerze rangi światowej, którzy zechcieli poprowadzić dla nas warsztaty z niezwykłych styli: Urban Kiz a także Tarraxo.

Przez ostatni weekend (a właściwie piątek-sobota 25-26.06.21) w Baila, działo się bardzo dużo. Nasze Studio Tańca, mieszczące się w Tarnowie przy ul. Lwowskiej 43 gościło niesamowitych instruktorów, dzięki czemu mogliśmy dowiedzieć się więcej o bardziej egzotycznych stylach, naszych ulubionych tańców. Aż trudno nam wyrazić, jak szczęśliwi jesteśmy z tego, że udało nam się zorganizować to taneczne wydarzenie a także ze wspaniałej atmosfery, jaka towarzyszyła temu spotkaniu.

Prosto z Paryża, przyjechał do nas Roméo-Steph, fantastyczny nauczyciel i propagator stylów tanecznych wywodzących się z kizomby.

Niezwykle energetyczny i zaangażowany Romeo, wprowadzał zgromadzonych w tajniki Urban Kiz,

tańca w którym liczy się wrażliwość na muzykę, jej wyczucie i rytm, którym można się bawić. Tańczący, poruszając się w rytm muzyki stają się jej częścią. Bardzo ważne jest wzajemnie wyczucie i zaufanie partnerów. Prowadzenie i podążanie.

Romeo Steph Warsztaty Urban Kiz i Tarraxo w Baila Studio

Druga część warsztatów obejmowała Tarraxo,

gdzie partnerzy są w bliskim kontakcie a ich ruchy są zmysłowe i nadal silnie zależne od musicality. Prowadzący, pokazał nam, ile energii i emocji potrafi przekazać taniec - Tarraxo tłumaczy się z portugalskiego, jako wkręcanie; dokręcanie, ale także śrubkę, co ma swoje odzwierciedlenie w ruchach jakie wykonujemy na parkiecie. Tańczy się bowiem na mocnych, ugiętych nogach, co daje poczucie nabudowania mnóstwa energii.

Patrząc na naszego gościa z Francji, miało się wrażenie, że gdyby chciał, mógłby niczym Superman, wzlecieć nad Tarnów, przebijając sufit naszej sali, porywając przy tym swoją partnerkę a być może również wszystkich uczestników. Ale czym by był w tak pięknych i zmysłowych tańcach partner, bez partnerki?

Kasia Moric na warsztatach Urban Kiz i Tarraxo w Baila Studio w Tarnowie

Piękna, niezwykle utalentowana i pełna radości Kasia Moric, towarzyszyła Romeo podczas całych naszych warsztatów.

Pedagog, terapeuta, oraz instruktor tańca. Dziewczyna o elastycznych a równocześnie eleganckich ruchach, podczas prowadzenia warsztatów, zarażała nas swoją pasją i uśmiechem.

Kasia, jest doświadczona zarówno w tańcu, jak i nauczaniu: Urban Kiz, Urban Kizomby (oba te style powstały przez połączenie Kizomby z muzyką R'n'B, ale różnią się interpretacją rytmu przez tancerzy), Lady Styling, Sensual Kizz, TangoKiz i wielu innych (bardzo wielu, jeśli chodzi o wszelkie formy Kizomba Fusion). Jest także prawdziwą weteranką festiwali oraz warsztatów tanecznych w Polsce i na świecie.

Weekend w Baila, to także muzyka grana przez najlepszych.

O niesamowite doznania muzyczne zadbał przesympatyczny Dj Dva! Przygotował on dla nas set, składający się z jego reinterpretacji, mniej i bardziej znanych utworów, jak również jego własnych kawałków, gdyż oprócz bycia DJ'em, jest także producentem muzycznym. Jego prac, możecie posłuchać na przykład tutaj.

I co tu dużo mówić... gorąco polecamy, bo jest to kawał dobrego grania, jak przekonaliśmy się w trakcie naszych warsztatów a także towarzyszących im imprez, podczas których, więcej tarnowian miało okazję posłuchać jego grania. I jedno jest pewne - narzekania nie słyszeliśmy.

 

Ekipa warsztatowa Baila Studio Urban Kiz i Torraxo

Wielkie podziękowania dla wspaniałych prowadzących - Romeo Steph oraz Kasi Moric, dla DJ DVA ale także dla naszych cudownych uczestników, dzięki którym, to wszystko było możliwe.

Mamy nadzieję, że bawiliście się, choć w połowie tak dobrze jak my. Już zastanawiamy się, jak w naszym kalendarzu, zmieścić następną edycję. Dajcie znać co się Wam podobało a co moglibyśmy ewentualnie zmienić.

Jak zawsze, jesteśmy dostępni na facebooku, instagramie, oraz w naszym Studio przy Lwowskiej, więc jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej, zostać uczestnikiem następnych warsztatów, albo wesprzeć nas radą, serdecznie zapraszamy do kontaktu.

Do zatańczenia!