image/svg+xml

Zajęcia Ruchowe

Intruktorzy: Aneta i Dawid

Gimnastyka ogólnousprawniająca dla seniorów z elementami tańca

Zajęcia ruchowe zawierające szeroką gamę ćwiczeń rozwijających ogólną sprawność fizyczną z elementami tańca i ćwiczeń oddechowych. Wpływają one na poprawę wydolności krążeniowo-oddechowej, wspomagają prewencję chorób wieku podeszłego, powodują poprawę samopoczucia, kondycji.

Jeśli chcesz dłużej utrzymać pełną sprawność fizyczną, a przy tym dobrze się bawić- te zajęcia są dla Ciebie.

Zajęcia ruchowe z elementami tańca dla seniorów

Ćwiczenia wzmacniające kręgosłup

Żelazny kręgosłup

Zajęcia wzmacniające mięśnie kręgosłupa, mięsnie brzucha oraz mięśnie głębokie. Jest to program ćwiczeń polecany dla każdego bez względu na wiek, czy poziom aktywności fizycznej. Szczególnie wskazany dla osób prowadzących siedzący tryb życia i tych, którzy na co dzień borykają się z bólem kręgosłupa.

Trening nastawiony jest na profilaktykę przeciążeń kręgosłupa, redukcję przykurczy mięśniowych, wzmocnienie siły i elastyczności mięśni oraz uwolnienie nagromadzonych napięć.

Ćwiczenia kształtujące równowagę

Jak sama nazwa wskazuje zajęcia te pomagają w ograniczeniu zaburzeń równowagi. Ćwiczenia te są wskazane dla osób w każdym wieku, jednak dedykowane szczególnie osobom w starszym wieku, ze względu na częściej występujące dysfunkcje narządu ruchu.

Ćwiczenia ruchowe kształtujące równowagę

Stretching - zajęcia w Tarnowie

Stretching

Lub po prostu ćwiczenia rozciągające. Regularnie wykonywane pomagają rozluźnić mięśnie kończyn dolnych, górnych oraz kręgosłupa, ujędrniają sylwetkę i pomagają redukować stres. Zwiększają także zakresy ruchomości w stawach, co wiąże się z poprawą koordynacji.